.

Rajd Samochodowy
"Puchar Moto - Bydgoszcz 2009"

 


Uczniowie naszej Szkoły na czołowych miejscach

   25 kwietnia 2009r. rozegrano pierwszą z trzech rund zorganizowanego przez Automobilklub Bydgoski,  przy współpracy Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych UM Bydgoszczy, cyklu imprez samochodowych pod nazwą „PUCHAR MOTO-BYDGOSZCZ 2009”.

    Do rywalizacji zaproszono przedstawicieli bydgoskiego środowiska motoryzacyjnego. Na miejscu startu w siedzibie firmy Euro-Tim w Bydgoszczy stanęło siedemnaście ekip samochodowych. Wśród uczestników zawodów gościło czterech uczniów  Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy:

  • Dominik Trzciński – kierowca
  • Kacper Kuzimski  - pilot
  • Andrzej Kaźmierczak – kierowca
  • Paweł Sadłowski – pilot

    Na zawodników czekała malownicza trasa, tym razem tylko ulicami Bydgoszczy, zawierająca zadania sprawdzające znajomość naszego miasta oraz jego historii. Trasa wiodła szlakiem bydgoskich muzeów. Rajd miał na celu zintegrowanie środowiska motoryzacyjnego oraz promocję urokliwych zakątków miasta. Przed startem zawodnicy otrzymali komplet dokumentów rajdowych z: tzw. itinererem, czyli graficznym opisem trasy, pytaniami, na które odpowiedzi trzeba było szukać na trasie i pytaniami z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy medycznej i techniki jazdy. Na przejechanie  25-kilometrowego odcinka i rozwiązanie wszystkich zadań załogi miały dwie i pół godziny. Rajd obył się w warunkach normalnego ruchu drogowego, zatem uczestników obowiązywało przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Imprezę zakończyły trzy próby sprawności jazdy na czas oraz konkurencje zręcznościowe, które odbyły się   na bydgoskim kartodromie, gdzie zlokalizowano metę rajdu. Do mety dojechały wszystkie załogi, a nad zmaganiami z czasem czuwali licencjonowani sędziowie Automobilklubu Bydgoskiego.

     Z przyjemnością informujemy, że zawody wygrali uczniowie naszej Szkoły Dominik Trzciński i Kacper Kuzimski
z dorobkiem 100 pkt. i tym samym są oni obecnym liderem klasyfikacji głównej po I rundzie.
Gratulacje należą się także Andrzejowi Kaźmierczakowi i Pawłowi Sadłowskiemu, którzy z dorobkiem 92 pkt. zajęli bardzo dobre piąte miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasi uczniowie - zawodnicy rywalizowali z kierowcami o znacznie większym doświadczeniu w kierowaniu pojazdami.
Opiekunem naszych zawodników był mgr inż. Tomasz Remiński.

             Druga tura rajdu odbędzie się 20 czerwca, a finał przewidziany jest na 26 września br. Jak zapowiada organizator kolejne dwie rundy „Pucharu MOTO-BYDGOSZCZ 2009” na pewno będą znacznie trudniejsze niż pierwsza.
Życzymy zatem naszym młodym kierowcom powodzenia i przypominamy przede wszystkim o zachowaniu rozsądku podczas prowadzenia pojazdów.
Poniżej krótka relacja fotograficzna z rajdu.

MOTO 1.JPG MOTO 6.JPG MOTO 7.JPG MOTO 8.JPG
MOTO 10.JPG MOTO 12.JPG MOTO 13.JPG MOTO 14.JPG
MOTO 16.JPG MOTO 18.JPG MOTO 2.JPG MOTO 20.JPG
MOTO 22.JPG MOTO 25.JPG MOTO 26.JPG MOTO 30.JPG
MOTO 31.JPG