gora

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Odwiedziny

 


W dniu 2.12.2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem panem Martinem Kreja. Pan Martin opowiedział o podróżach po świecie tylko z plecakiem bez wcześniejszego planu.
Pierwszą podróż odbył do Tajlandii, gdzie poznał wielu sobie podobnych ludzi, którzy od wielu lat podróżują zwiedzając cały świat. Rok później postanowił pojechać do Peru, gdzie spędził  w dużym ubóstwie kilka miesięcy żyjąc z ubogimi mieszańcami pod jednym dachem. Jak sam powiedział, pierwszy raz doświadczył prawdziwego głodu. Następnie wyruszył do Kalifornii, gdzie w pewnym mieście trafił do bogatej dzielnicy, w której ludzie marnowali ogromne ilości jedzenia. Szukając dalej swojej drogi wyruszył do Kanady, gdzie trafił do ogromnego gospodarstwa rolnego - farmy mieszczącej się w dzikiej naturze, gdzie grasowały niedźwiedzie i wilki. W Kanadzie spędził kolejne kilka miesięcy pomagając gospodarzom przygotować się do zimy, a w weekendy brał kajak i w taki sposób obcował z dziką naturą.
Spotkanie z podróżnikiem było bardzo interesujące. W szczególności pokazało, że nie mając dużo pieniędzy można zwiedzić świat, obcując z ludźmi z różnych kultur oraz można zobaczyć ostatnie dzikie miejsca na ziemi, gdzie natura nie uległa zmianom dokonanych przez człowieka. Całe spotkanie poprowadzone zostało w języku angielskim, co podkreśliło praktyczną znajomość tego języka w życiu codziennym. Szczególnie dla tych, którzy są otwarci na ludzi i poznanie otaczającego nas świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

******************************************************************************************************************************

Spotkanie przygotowali nauczyciele naszej szkoły:

mgr Agnieszka Pior-Szklarska

mgr inż. Łukasz Zgórski

******************************************************************************************************************************

 

 

 

Komentarz i fotografie: Łukasz Zgórski
O
pracowanie:  Ireneusz Kulczyk

początek strony