.

    New York
   International Auto Show 2006

 

W dniach 15 - 23.04.2006 roku  w Nowym Jorku w USA odbyła się coroczna impreza motoryzacyjna 2006 New York International Auto Show. Amerykański przemysł motoryzacyjny przedstawia tam swoje propozycje i nowości na nadchodzący sezon. Z tej okazji uruchamiane są tematyczne strony internetowe, gdzie można te ciekawostki i nowinki pooglądać.
Ja znalazłem inną formę zobaczenia tej imprezy. W Nowym Jorku mieszkają moi przyjaciele Polacy, którzy z amatorskim aparatem po terenach targowych pospacerowali. Targi odbyły się na Manhattanie w The Jacob K. Javits Convention Center mieszczącym się przy 11 Alei między ulicami 34 i 39. Budynek jest dość okazały, co widać na fotografii poniżej.

 

 

Mój przyjaciel Piotrek wybrał się na Targi ze swoją żoną Urszulą i zrobili kilka całkiem fajnych zdjątek. Tak skomentował wystawę:
-
Spędziliśmy tam z 7 godzin przymierzając się do różnych marek pojazdów. Auta produkowane na rynek amerykański są faktycznie wyposażone w „wodotryski”. Standardem jest skórzana tapicerka, elektryka i często system dźwiękowy THX z panelami LCD w zagłówkach lub suficie. Ach normalnie dech zapierało! Jeep zbudował tor przeszkód po którym przewoził wszystkimi modelami chętnych wizytujących wystawę. Nie załapaliśmy się, gdyż kolejka była słusznych rozmiarów. Za to nieopatrznie podałem dane swoje na stoisku Nissana i ci koniecznie teraz chcą mnie powozić swoimi autami!!!
Zobaczcie zdjęcia z Targów. Na niektórych są widoczni Piotrek z Urszulą.

Strony, na których można znaleźć informacje o salonie samochodowym w Nowym Jorku to:

http://www.automobilemag.com/auto_shows/                  http://www.autoshowny.com/


Foto: Urszula i Piotr Pietraszkiewicz

 

Opracowanie
mgr inż. Ireneusz Kulczyk  8.05.2006

początek strony