gora

    Konkursy Wiedzy Motoryzacyjnej
      w II semestrze Roku Szkolnego 2008/2009

 

1

X Olimpiada Techniki Samochodowej
 XV Turniej Wiedzy Samochodowej

Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy w pierwszej połowie 2009r. wystąpili w n/w konkursach motoryzacyjnych o zasięgu ogólnopolskim i międzywojewódzkim:

  • W dniu 21.03.2009r. odbyła się X jubileuszowa Olimpiada Techniki Samochodowej w Warszawie (Politechnika Warszawska). Startowała rekordowa liczba uczniów z całej polski (370 uczniów z 130 szkół o profilu samochodowym). W  półfinale trzeba było rozwiązać test składający się 40 pytań w tym 4 zadania tekstowe. Naszą szkołę reprezentowali n/w uczniowie którzy zdobyli następującą ilość punktów:

                          1. Umiński Adam kl.III cT         - 44 pkt
                          2. Kropornicki Marcin kl. III cT  - 41 pkt
                          3. Serwiński Dariusz kl. III aT   - 40 pkt

Aby dostać się do ścisłego finału trzeba było uzyskać minimum 52 punkty. Niestety naszym uczniom się to nie udało, gdyż poziom zadań był bardzo wysoki - liczę, że w 2010 roku będzie lepiej.

 

  • W dniu 04.04.2009 w Zespole Szkól Samochodowych w Gdańsku odbył się XV Turniej Wiedzy Samochodowej. Startowały 22 zespoły uczniów reprezentujący obszar Polski północnej. W grupie klas technicznych wystąpili uczniowie klasy III cT tj.:

                           1.Umiński Adam (zeszłoroczny laureat w/w olimpiady)
                           2.Kropornicki Marcin

Uczniowie nasi na tym turnieju zajęli IV i V miejsce. Zwycięzcami w tym turnieju zostali uczniowie z Koszalina i Olsztyna.

Opiekunem  uczniów jest  mgr inż. Edward Rymaszewski