.

 X Turniej Wiedzy Samochodowej
(Jubileuszowy)

 

W dniu 3 kwietnia 2003 roku  odbyła się kolejna, X jubileuszowa edycja  Międzywojewódzkiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, zorganizowana jak co roku przez Zespół Szkół Samochodowych imienia 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte przy ulicy Elbląskiej w Gdańsku.
Do konkursu przystąpiło siedem szkół samochodowych i technicznych z Polski Północnej. Przybyli zawodnicy z Koszalina, Słupska, Wejherowa, Gdyni, Olsztyna, Bydgoszczy. Oczywiście do rywalizacji stanęli gospodarze imprezy.  W  skład naszej reprezentacji weszli:

  • Paweł Ossowski z klasy 2cz

  • Bartłomiej Saderski z klasy 3TA

  • Wojciech Janicki z klasy 3TA

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs podzielony był na dwie kategorie: klas zawodowych i klas technikalnych. W każdej kategorii były organizowane dwa etapy: teoretyczny oraz praktyczny. Po części teoretycznej do ścisłego finału zakwalifikował się jeden z naszych reprezentantów - Paweł Ossowski z klasy 2cz. W końcowej klasyfikacji zajął pierwsze miejsce. Zwycięstwo wywalczył w dogrywce, co świadczy o wyrównanym poziomie wiedzy i umiejętności zawodników oraz wielkiej woli walki.

Głównym sponsorem  tej imprezy była firma Volvo, co zaowocowało również cennymi nagrodami. Wręczał je kierownik serwisu Volvo w Gdyni.
Przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku działa klub kartingowy GEPARD. W czasie oczekiwania na wyniki poszczególnych etapów zawodniczka tego klubu Marta Konieczek na boisku szkolnym zaprezentowała swoje umiejętności jazdy swoim pojazdem. Marta trenuje wraz ze swoją starszą siostrą Dominiką pod czujnym okiem ojca - trenera Pana Zygmunta Konieczka. Poniżej można obejrzeć próbkę umiejętności Marty.

Przy okazji warto nadmienić, że w konkursie organizowanym przez Szkołę Samochodową w Gdańsku nasi reprezentanci w przeszłości odnosili wielkie sukcesy:

  • w 1998 roku uczeń klasy V at Zbigniew Priefer zajął 1 miejsce

  • w 1999 roku uczeń klasy III T  Edgar Szmyd zajął 1 miejsce

  • w 2000 roku uczeń klasy 3 bz Mariusz Rakowicz zajął 1 miejsce

  • w 2001 roku uczeń klasy 3 az Bartłomiej Saderski zajął 3 miejsce

  • w 2002 roku uczeń klasy 3 az Konrad Dulkiewicz zajął 3 miejsce

  • w 2003 roku uczeń klasy 3 cz Robert Adamiuk zajął 3 miejsce


                Nauczycielem, który włożył najwięcej pracy w przygotowanie naszych reprezentantów do konkursu
 jest mgr inż. Edward Rymaszewski.
                                                                                           
 GRATULUJEMY !!!

 

 

Opracowanie
mgr inż. Ireneusz Kulczyk

początek strony