gora

Przegląd prasy

 

Konkursy - Fotoreportaż
Najmłodsi wiedzą o żużlu najwięcej


Express Bydgoski - 15.02.2010

Mariusz Migdalski i Bartosz Stachowski z Zespołu Szkół nr 5 wygrali konkurs „Historia Bydgoskiego Żużla 1951-2009”. W nagrodę otrzymali karnety, które wręczył im prezes klubu Jacek Wojciechowski. Gośćmi honorowymi byli ponadto: Emil Sajfutdinow i Jacek Woźniak.

To była już piąta edycja konkursu, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 oraz „Express Bydgoski”. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się dziewięć szkół. Po pisemnych eliminacjach wyłoniliśmy pięć drużyn, które wystąpiły w finale. Decydująca rozgrywka miała formułę ustnego quizu. Podobnie jak w meczu ligowym, było piętnaście rund pytań. Każdy zespół sam decydował o stopniu ich trudności - do wyboru były zagadnienia za 3, 2 i 1 punkt.

Dość długo trwała wyrównana walka. Dopiero po 11. rundzie na czoło stawki wysforowali się uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego oraz najmłodsi w finale - gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 5. Ostatecznie lepsi okazali ci ostatni. Mariusz Migdalski i Bartosz Stachowski znali odpowiedzi na jedenaście pytań.

Zespoły mogły liczyć maksymalnie trzy osoby i tyle karnetów na sezon 2010 ufundowała dla zwycięzców Polonia. Prezes Jacek Wojciechowski był pod tak dużym wrażeniem wiedzy duetu triumfatorów, że ofiarował im komplet przygotowanych zaproszeń. - Trzeci karnet możecie przekazać dowolnej osobie - mówił szef naszych żużlowców.

Prezes postanowił ponadto, że zwycięzcy dostaną dodatkowy prezent - przed jednym z meczów ligowych będą mogli wejść do parkingu i zobaczyć „od kuchni” przygotowania żużlowców do zawodów.

Finał naszej zabawy obserwowało około 30 kibiców. Oprócz Jacka Wojciechowskiego, do MDK Nr 5 zaprosiliśmy także Emila Sajfutdinowa, jego menedżera Tomasza Suskiewicza oraz Jacka Woźniaka. Zawodnik i trener zasiedli w jury, a w przerwach odpowiadali na pytania publiczności.

Wyniki:

1. Zespół Szkół Nr 5 Mistrzostwa Sportowego.
2. VIII Liceum Ogólnokształcące
3. IX Liceum Ogólnokształcące
4. Zespół Szkół Samochodowych (Justyna     Matuszewska, Karol Mielnik, Łukasz Ziętak)
5. XV Liceum Ogólnokształcące

 

 
   

 

 

Tekst: Krzysztof Wypijewski
Zdjęcia: Tadeusz Nadolski

początek strony