gora

Przegląd Internetu

 

Edukacja zawodowa

Zespół Szkół Samochodowych po liftingu. „Na taką szkołę czekaliśmy 40 lat”


http://www.obiektywnabydgoszcz.com/2013/03/zespo-szko-samochodowych-po-liftingu-na.html - 12.03.2013


Uroczystości podsumowujące realizację projektu modernizacji i rozbudowy szkoły połączonej z otwarciem ośrodka egzaminacyjnego przy Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy rozpoczęły nowy etap w czterdziestoletniej historii szkoły.
 

Ponad 4,2 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł (60,4 proc. wartości inwestycji) kosztowała budowa i wyposażenie ośrodka egzaminacyjnego przy ZSS. Projekt realizowano w latach 2010-2012. Powstał budynek:  dwukondygnacyjny w części dydaktycznej i jednokondygnacyjny – w części warsztatowej z sześcioma stanowiskami warsztatowymi i myją jednostanowiskową. W części dydaktyczno-egzaminacyjnej znajdują się trzy sale z zapleczem dydaktycznym, serwerownia, część biurowa i pomieszczenia socjalno-sanitarne.
Kolejne ponad 1,7 mln zł kosztowała termomodernizacja istniejących budynków wraz z zagospodarowaniem terenu i budową boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 44x24 m (boisko to dodatkowy koszt 528 tys. zł w tym dofinansowanie Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej  w wysokości 143 tys. zł).
Ogółem koszty poniesione na całość prac związanych z modernizacją budynków szkoły, budowa boiska  ogrodzeniem, uporządkowanie terenu i budowa ośrodka egzaminacyjnego wyniosły prawie 7,219 mln zł (w tym 2,705 dofinansowania, co stanowi 36,5 proc.).
 

 

Tekst: Stanisław Gazda

początek strony