gora

Przegląd prasy

 

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

Włodzimierz Zientarski w ogniu pytań uczniów Samochodówki

Gazeta.pl Bydgoszcz  - 30.01.2014

 

Znany dziennikarz motoryzacyjny był w czwartek gościem Zespołu Szkół Samochodowych. Uczniowie zadali mu mnóstwo pytań dotyczących m.in. jego pracy oraz znajomości wśród kierowców rajdowych i F1.

Zientarski opowiadał uczniom o swojej karierze oraz pasji do motoryzacji. Zdradził kulisy zawodów Formuły 1 oraz rajdów samochodowych. Opowiadał anegdoty. - Po jednym przejeździe z Krzysztofem Hołowczycem stwierdziłem, że już nigdy nie wsiądę do rajdowego auta - śmiał się.

Dziennikarz mówił o tajnikach pracy w charakterze komentatora wyścigów F1. - Dzięki temu zwiedziłem mnóstwo miejsc. Byłem w Singapurze, Dubaju, Monako - wyliczał.

Sala konferencyjna, w której odbyło się spotkanie, pękała w szwach. Spotkanie przedłużyło się o godzinę, ponieważ młodzież miała mnóstwo pytań do gościa. Pytali o rajd Dakar, Roberta Kubicę, możliwość nauki jazdy w rajdach, jak ważny jest talent. Dociekali też wielu rozwiązań technicznych.

- Byli pod wielkim wrażeniem wiedzy naszego gościa - mówi Janusz Tomas - dyrektor ZSS. - Chciałbym dla młodzieży organizować więcej spotkań z autorytetami branży motoryzacyjnej. Kolejne planujemy za dwa, trzy miesiące. 
Pozostałe zdjęcia ze spotkania znajdziecie na stronie Gazety Wyborczej.
 

 

Opracowanie: IK

początek strony