.

Dzień Otwartych Koszar

 

      Za mundurem panny sznurem  i nie tylko panny, bo również młodzież ZSS – klasy: 1L, 2L, 1ET, 2AT wraz z wychowawcami: Martą Osiewalską, Magdaleną Grabowską, Arkadiuszem Konarzewskim i Sławomirem Jósiakiem,  udała się we wtorek 17 maja 2011 roku  do Jednostki Wojskowej 1515 w Bydgoszczy na

DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR BATALIONU DOWODZENIA IWsp SZ.

       Nasza wycieczka była odpowiedzią na zaproszenie żołnierzy, którzy w styczniu gościli w ZSS z wykładami na temat misji wojskowych. Organizatorem wycieczki była mgr Marta Osiewalska.

        Po pieszej wędrówce spod szkoły i dotarciu do jednostki, rozpoczęliśmy zwiedzanie . Naszym przewodnikiem był chorąży Leszek Pisarek (absolwent Samochodówki), który zaproponował następującą kolejność zwiedzania:

sala tradycji Jednostki Wojskowej 1515
 punkt Związku Żołnierzy Wojska Polskiego
sprzęt Oddziału Żandarmerii Wojskowej
sprzęt wojskowy batalionu dowodzenia IWsp SZ
sprzęt wojskowy kompanii regulacji ruchu
pokaz broni i uzbrojenia wraz z demonstracją praktyczną urządzenia do nauki i kontroli celowania
pokaz sprzętu chemicznego
pokaz sprzętu służby żywnościowej wraz z punktem wydawania posiłków

      Młodzieży podobał się sprzęt wojskowy. Klasom technicznym: pojazdy, broń , zwłaszcza ta z możliwością kontroli celowania, a piłkarzom spodobał się punkt Żandarmerii Wojskowej, w którym zademonstrowano (przy wykorzystaniu chętnych uczniów  techniki doprowadzania zatrzymanego do celu .

           Zwieńczeniem wycieczki była pyszna, wojskowa grochówka, która wśród naszej młodzieży cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Aforyzmy na temat wojska:

Małżeństwo i służba wojskowa to dwie państwowo usankcjonowane formy pozbawienia wolności, za które nie grozi wyrok sądowy.

-Jean Genet

Nie ma złych żołnierzy. Są tylko źli dowódcy.  

-ZurQQ

Bez swoich żołnierzy nawet największy przywódca i strateg jest nikim...

- cashmir

 

 

Komentarz: mgr Marta Osiewalska

początek strony