.

    Wycieczka do Warszawy

 

 W dniach 27 i 28 stycznia 2014 roku uczniowie klasy 3 ET, 3 DT, 2 CT i 1 ET wraz z opiekunami Magdaleną Marzec, Danutą Rohde oraz Tomaszem Owczarzakiem przebywali na wycieczce w Warszawie. Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznali się z realiami codziennego życia ludności polskiej i żydowskiej w czasie Drugiej Wojny Światowej oraz z przebiegiem Powstania Warszawskiego. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Sejmu.  Tam odbył się najpierw krótki wykład, przeprowadzony przez pracownika obsługi Sejmu, a następnie zwiedzenie sali obrad, sali posiedzeń komisji sejmowych,
a także przejście głównym korytarzem.


Nasza grupa w sali wykładowej Sejmu.


Każdy mógł dotknąć laski marszałkowskiej.


I przymierzyć się do zasiadania w ławie poselskiej…

Po zameldowaniu w schronisku, odbył się spacer rozświetlonymi ulicami Warszawy. Szczególnie pięknie prezentował się Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście, którymi dotarliśmy do Starego Miasta. Świąteczne  iluminacje dodawały uroku wieczornemu spacerowi.


Przed Pałacem Prezydenckim …

Drugiego dnia wycieczka udała się na Stadion Narodowy, który zwiedzaliśmy idąc „Trasą piłkarza”. Rozpoczynając od parkingu podziemnego, przez szatnię, pokoje masażu i hydromasażu, przeszliśmy na płytę stadionu jak prawdziwi zawodnicy. Następnie zobaczyliśmy centrum prasowe z bogatym zapleczem. Ukoronowaniem było wejście na najwyższą trybunę, która znajduje się prawie na wysokości iglicy, górującej nad płytą stadionu, na wysokości ok. 65 m.


Ławka rezerwowych


Relacja z naszej wycieczki na telebimie na Stadionie Narodowym …


Konferencja prasowa, pt. „Jak to na wycieczce było …”


Najwyższa trybuna …

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Tam uczniowie badali na własnej skórze jak wykorzystywane mogą być prawa fizyki. Można było się przekonać, że nasze ciało wydaje dźwięki, zobaczyć siebie w wieku dojrzałym czy wzniecić głosem płomień ognia. Po dwóch godzinach zwiedzania oraz krótkim posiłku, bogatsza o wiele nowych doświadczeń wycieczka udała się w drogę powrotną do Bydgoszczy.

Opracowanie: Danuta Rohde i Magdalena Marzec
 

 

Komentarz:
mgr Danuta Rohde

początek strony