gora

ERASMUS +
Nasi uczniowie na praktyce w Niemczech i Hiszpanii


 

Po długich przygotowaniach, zajęciach dodatkowych z języka niemieckiego i hiszpańskiego, po zdanych z tych języków egzaminach została wyselekcjonowana grupa najlepiej przygotowanych uczniów na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+.


Pierwsze zajęcia z języka niemieckiego


Egzamin pisemny z języka niemieckiego dla grupy blacharskiej

Jadą do Hiszpanii i Niemiec, by uczyć się od najlepszych. Uczniowie naszej szkoły za kilka dni rozpoczną praktyki w ramach programu ERASMUS +. To będą 4-tygodniowe staże w dużych zakładach samochodowych w Sevilli i Götz.

- Myślę, że jest to bardzo dobre przygotowanie na życie pozaszkolne także. Na dobrą sprawę już od pierwszej klasy musieliśmy bardzo mocno ingerować w nasze oceny, aby pokazać nauczycielom, że zależy nam na rozwoju. W Hiszpanii będziemy poznawali nowe techniki projektowania 3 D. W grupie niemieckiej będziemy głównie naprawiać samochody elektryczne - mówią uczniowie, którzy dostali się na staż.

Uczniowie zapoznają się z różnymi specjalizacjami.

- Będą to praktyki w zakładach samochodowych, czyli po prostu chłopacy będą uczyli się, jak naprawiać samochody. W Niemczech w wielkim ośrodku szkoleniowym uczniowie poznają tajniki blacharstwa, spawania, elektromechaniki, mechaniki samochodowej - czyli bardzo konkretne, bardzo specyficzne umiejętności - mówi Paweł Drygas, koordynator projektów unijnych.

Będzie też czas na zwiedzanie.

- Turystyka też będzie, bo przewidziany jest program kulturowy. W Niemczech uczniowie poznają zabytki techniczne, zwiedzą Poczdam, Brandenburgię, zajrzą do Muzeum Pergamońskiego. W Hiszpanii będą też wyjścia na mecz piłki nożnej czy wycieczka na Gibraltar - mówi Robert Rydzewski, koordynator programu ERASMUS+.

Najbliższa grupa wyjeżdża 19 maja, druga grupa wyjeżdża 2 czerwca. Po powrocie uczniowie otrzymują zaświadczenia udziału w projekcie (EuroPass i EcVet). Zaświadczenia te są rozpoznawalne w całej Unii Europejskiej i mogą stać się przepustką do zdobycia pracy w międzynarodowym konsorcjum motoryzacyjnym.

Z uczniami rozmawiała reporterka Radia ESKA, Dorota Lakner. Zobaczcie WIDEO:

https://www.facebook.com/100006110539314/videos/2299870166893312/

*********************************************************************************************************************************

Autorami i koordynatorami programu staży zagranicznych w ramach ERASMUS+
są nauczyciele naszej szkoły:

mgr inż. Robert Rydzewski

mgr Paweł Drygas
 

*********************************************************************************************************************************
 

 

Opracowanie: IK

początek strony