gora

Przegląd prasy

 

Opony
Michelin Alpin

zwyciężyły w teście ADAC

Auto Moto Serwis 11/2002   

Opona Michelin Alpin drugiej generacji uzyskała najlepszy możliwy wynik i otrzymała trzy gwiazdki w niezależnym teście opon zimowych przeprowadzonym w lutym w Szwajcarii przez niemiecki automobilklub ADAC.
Dla potrzeb testu zakupiono anonimowo 31 opon zimowych różnych marek w wymiarach 175/65R14 oraz 195/60R15. Opony testowane są na specjalnie do tego przystosowanych torach. Próby obejmują zachowanie opon na suchej, mokrej, zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni, badanie komfortu, pomiary wewnętrznego i zewnętrznego hałasu, oporów toczenia, poziomu zużycia opon oraz prób szybkiej jazdy. Na oblodzonej nawierzchni mierzono różnice w hamowaniu z ABS i właściwości trakcyjne opon. Na nawierzchniach ośnieżonych również testowano hamowanie z ABS, dodatkowo przyczepność opony przy ruszaniu, a także właściwości trakcyjne opony. Szczegółowe testy ADAC wykazały, że niezależnie od testowanego rozmiaru, Michelin Alpin drugiej generacji jest oponą najbardziej odporną na zużycie.
Wynika to m. in. z faktu, iż głębokość rzeźby bieżnika wynosi aż 9 mm, podczas gdy inne opony dostępne na naszym rynku mają bieżnik o głębokośmm.                                                                                                              zobacz też>>>